Sīki ātro kredītu trūkumi

NaudaĀtrie kredīti ir labi zināms naudas aizņemšanās veids, un dažās situācijās šie aizņēmumi var būt patiešām noderīgi. Tomēr nereti var izveidoties apstākļi, kad ātrie naudas aizdevumi ir tie, kas var ievest vēl lielākās naudas problēmās.

Pirmkārt, aktuālākais ātro kredītu trūkums ir to augstie procentu maksājumi, kas mēnesī var pārsniegt pat 10%, kas savukārt nozīmē, ka gada laikā var nākties pārmaksāt vairāk nekā 100% no sākotnējā aizņēmuma, kas ir ļoti neizdevīgi. Šīs procentu likmes ir augstas tā vienkāršā iemesla dēļ, ka tieši uz procentiem ātro kredītu kompānijas pelna naudu.

Pie trūkumiem var minēt arī to, ka ātros kredītus parasti izsniedz uz ļoti īsiem termiņiem, kas nepārsniedz 30 dienas. Tas nozīmē, ka aizdevums jāatdod ierobežotā laika intervālā, kas var nozīmēt nokavētus maksājumus un soda procentu uzskaitīšanu.

Lielās soda procentu likmes arī ir ievērojams trūkums ņemot ātro kredītu. Tiesa, ieviešot jaunu likumu par soda naudām, ir noteikts limits aprēķinātajām summām, kurš nedrīkst būt pārsniegts, bet joprojām procentu likmes ir augstas.

No vienas puses kredīta atmaksas pagarināšana ir ērts pakalpojums, jo pasargā no kredītvēstures sabojāšanas un soda procentu uzkrāšanās, bet pakalpojums pats par sevi ir dārgs. Piedāvātās pagarināšanas maksas ir ļoti augstas.

Minētais trūkums cieši saistās ar vēl vienu negatīvu aspektu ātro kredītu izmantošanā. Ātrie kredīti bieži vien ir vainojami cilvēku kredītvēstures bojāšanā, jo saņemot šos aizdevumus tiešām grūtā brīdī noteikti tie arī ir jāatmaksā un tas var būt ne tik viegli. Un, ja cilvēks šo kredītu nespēj atmaksāt, tas tiek pārsūtīts parādu piedzinējam un kredītņēmējs tiek ievietots parādnieku sarakstā, no kura izkļūst nav tik vienkārši.

Post Navigation