Kredīts neaizmirstamam atvaļinājumam

Vasara ir īstens atvaļinājumu laiks, ko vēlamies kārtīgi izbaudīt. Iespējas atpūsties ir dažādas, taču nereti tās saistās ar lielām izmaksām, īpaši, ja plānots doties ceļojumā. Ja ar iekrājumiem vai atvaļinājuma naudu plānu īstenošanai nepietiek, daudzi izvēlas noformēt kredītu.  Šobrīd pieejami dažādi kredītu veidi, ko ērti var aizņemties ceļojuma vai brīvdienu vajadzībām.

Vieni no populārākajiem ir ātrie kredīti, ko var saņemt vien dažu minūšu laikā. Ātrie aizdevumi noderīgi, ja nepieciešamā naudas summa ir neliela, piemēram, atvaļinājumam pietrūkst pāris simti eiro. Būtiski, ka ātrie kredīti pieejami bez ķīlas un galvojuma, kā arī citu laikietilpīgu formalitāšu kārtošanas.  Savukārt, ja nepieciešamā naudas summa ir lielāka, noderēs internetā pieejamie patēriņa kredīti, kas jāatmaksā ilgākā laika posmā.

Lai noformētu vēlamo aizdevumu, jāreģistrējas izvēlētā aizdevēja mājaslapā, norādot vajadzīgo informāciju. Pēc tam iespējams pieteikties aizdevumam. Pozitīva lēmuma gadījumā naudu savā bankas kontā saņemsi jau pavisam drīz.

Vai kredīts izklaidei ir prātīgs lēmums?

Lemjot par labu kredītam, jāņem vērā vairāki aspekti, piemēram, fakts, ka ātrie aizdevumi bieži vien nav lēts prieks – tiem tiek pievienota pamatīga procentu likme. Tātad, atmaksājot aizdevumu, Tu krietni pārmaksāsi. Izņēmums ir bezprocentu kredīts, kam netiek piemērota procentu likme. Taču tas būs izdevīgs risinājums tikai tad, ja aizdevumu atdosi laikā, nepagarinot aizdevuma atmaksas termiņu.

Otrkārt, noformējot kredītu atvaļinājumam, jāņem vērā emocionālais aspekts. Ātrais kredīts internetā visticamāk būs jāatmaksā pēc ceļojuma beigām. Atgriešanās ikdienā jau tā nav vienkārša – darbs, mācības un citi pienākumi prasa savu, taču nu klāt ir arī jauna rūpe – aizdevuma atmaksa. Domas par kredīta atmaksu var būt ļoti apgrūtinošas, sevišķi tādēļ, ka tas jau ir iztērēts, atstājot vien skaistas atmiņas un dažas fotogrāfijas.

Tieši tādēļ, pirms kredīta noformēšanas vērts apsvērt citas iespējas, piemēram, iekrājumu veidošanu. Tas gan ir mērķtiecīgs lēmums un veicams krietni pirms plānotā atvaļinājuma, tomēr aiztaupīs daudz raižu.

Ieteikumi gudrākai kredīta noformēšanai

Ja nu tomēr ir par vēlu runāt par iekrājumu veidošanu un nauda vajadzīga jau tagad:

  • Neaizņemies vairāk kā nepieciešams. Izplāno atvaļinājumu, cik labi vien iespējams, un paņem tikai tādu summu, kāda pietrūkst, lai ieceri īstenotu;
  • Rēķinies, ka ātrais kredīts internetā jāatdod termiņā noteiktajā termiņā. Ātrie aizdevumi var noderēt, kad, piemēram, jāiegādājas lidmašīnas biļete, bet atvaļinājuma nauda vēl kavējas vai jāveic automašīnas apdrošināšana. Galvenais aizņemties naudas summu, kas samērota ar ikmēneša ienākumu līmeni;
  • Izvēlies aizdevēju, kas piedāvā izdevīgākos kredīta nosacījumus. Sevišķu uzmanību pievērs procentu likmei, lai nesanāktu lieki pārmaksāt.

Lai arī ātrie kredīti var noderēt arī brīvdienu laikā, pirms kredīta saņemšanas rūpīgi izvērtē, vai bezrūpīgas brīvdienas ir šo kredītsaistību vērtas.

Post Navigation