Kredīts lieliem un maziem dzīves plāniem

Pateicoties plašajām aizņemšanās iespējām, ātrie kredīti šobrīd tiek izmantoti visdažādākajām vajadzībām – gan nelielu izdevumu segšanai, gan arī tēriņiem, ko no sava ikmēneša budžeta nav nemaz tik viegli atlikt. Turklāt kredītņēmēju brīvību palielina fakts, ka, aizņemoties kādu no ātrajiem kredītiem internetā, nav jāsniedz paskaidrojums, kādam mērķim ātrais kredīts internetā tiks tērēts. Aizdevumu var saņemt ikviens, kurš atbilst aizdevēja izvirzītājām prasībām, un tērēt to pēc saviem ieskatiem.

Nav noslēpums, ka ātrie kredīti tiek tērēti gan prātīgiem mērķiem, gan arī spontānu ideju īstenošanai. Lai arī ātrie aizdevumi piemēroti neatliekamu un steidzamu tēriņu segšanai, piemēram, jaunu ikdienas apavu iegādei, ja līdz algas dienai nav iespējams gaidīt, tomēr pastāv risks aizdevumu iztērēt spontāniem pirkumiem, piemēram, kārtējam apģērba gabalam, kas nemaz tajā brīdī nav vajadzīgs. Arī ilgtermiņa kredītu cilvēki mēdz tērēt dažādi – kāds to iegulda mājokļa labiekārtošanā, kāds cits – jaunākajā kino zālē. Ja pirmajā situācijā ātrais kredīts internetā būtu attaisnojams, tad otrā – diez vai.

Daži ieteikumi atbildīgai kredīta noformēšanai

50 eur

Redzams, ka ātro kredītu vienkāršā pieejamība palielina arī neapdomīgas aizņemšanās risku, jo cilvēki ļaujas spontānām emocijām, nepārdomājot saistības, ko uzliek kredīta noformēšana. Neatkarīgi no tā, kādam mērķim ātrais kredīts internetā tiek tērēts un, kas par to iegūts – izdarīts kas ļoti vajadzīgs, vai apmierināta tikai mirkļa iegriba, skaidrs ir viens, tas būs jāatdod. Lai neiekļūtu apburtajā lokā:

  • Aizņemies tikai tad, ja tas patiešām nepieciešams. Nenoformē aizdevumu izdevumiem, kas var pagaidīt algas dienu vai ikgadējo prēmiju;
  • Izvērtē, kāda ir nepieciešamā aizdevuma summa un samēro to ar ikmēneša ienākumiem;
  • Atrodi aizdevēju, kas piedāvā draudzīgākās procentu likmes. Piemēram, ja aktuāli ātrie kredīti, vērts ieskatīties to aizdevēju piedāvājumos, kas piedāvā bezprocentu aizdevumu. Tas ir piedāvājums jaunajiem klientiem, bet aizdevumu padara ļoti izdevīgu – jāatmaksā tikai kredīta pamatsumma;
  • Ja nepieciešams, izmanto atmaksas termiņa pagarināšanu. Tas gan ir maksas pakalpojums, taču ļauj iegūt papildu laiku kredītsaistību nokārtošanai;
  • Gadījumā, ja tomēr radušās problēmas ar aizdevuma atmaksu, svarīgi neignorēt problēmu, bet meklēt risinājumu. Vislabākais, ko sākotnēji darīt – sazināties ar aizdevēju un parādīt, ka esi ieinteresēts aizdevumu atmaksāt.

Kā veiksmīgi atmaksāt aizdevumu?

Ātrie aizdevumi būtībā nav nekas slikts, problēmas rada to neatmaksāšana, kam pamatā bieži vien ir bezatbildīga rīcība. Ja Tev nepieciešams ātrais kredīts internetā, Tev noderēs ieteikumi, kā veiksmīgāk to atmaksāt:

  • Ja noformē bezmaksas aizdevumu, noformē to uz garāko iespējamo termiņu, pat, ja zini, ka spēsi to atdot laikā. Liela daļa aizdevēju neparedz nekādas soda sankcijas par kredīta pirmstermiņa atmaksu, taču, ja būs radušies kādi neparedzēti apstākļi, kuru dēļ maksājumu nevarēsi veikt, kā plānots, būsi ieguvis papildus laiku un nevajadzēs veikt atmaksas termiņa pagarināšanu, kas ir maksas pakalpojums;
  • Arī tad, ja esi paņēmis kredītu, kam ir procentu likme, prātīgi to ir mēģināt atmaksāt pēc iespējas ātrāk, tādā veidā ātrāk nokārtojot kredītsaistības un, ja iespējams, izvairīties no dažādiem papildu maksājumiem.
Post Navigation